Iнформацiя призначена для спецiалicтiв

Хронічний закреп

Закреп - це відсутність регулярного стільця протягом трьох і більше днів. У дорослих розрізняють епізодичні і хронічні закрепи. Епізодичні закрепи виникають внаслідок об'єктивних причин, в тому числі, з причини зміни життєвих обставин, зміни раціону харчування та ін Хронічні закрепи відзначаються постійністю і яскраво вираженими симптомами.

Основними причинами закрепу є постійні стреси, нервові перенапруження, малорухливий спосіб життя, погрішності в харчуванні, а також достаток жирної і солодкої їжі. Крім цього, закреп може виникати після пологів, хірургічних операцій, при хворобах травних органів і підшлункової залози, наявності пухлин в кишечнику. Причинами розвитку хронічного закрепу є захворювання ендокринних залоз або центральної нервової системи. До хронічних запорів може привести дефіцит клітковини в харчуванні людини і відсутність фізичних навантажень.

Хронічний закреп нерідко супроводжується наступними симптомами: болями в животі, відчуттям розпирання в животі, газоутворенням, прискореним серцебиттям, відрижкою, погіршенням апетиту, головними болями, порушенням сну, нервозністю, блідістю або жовтизною шкіри. Закреп можна вважати хронічним, якщо частота стільця людини є менше трьох разів на тиждень, дефекація болюча або вимагає зусиль, стілець дуже щільний і має горбки, після дефекації у людини залишається відчуття неповного випорожнення кишечника.

У розвиток хронічних закрепiв існує два механізми: дискінезія товстої кишки і порушення акту дефекації. Дискінезія виникає через розлади координації кишкових скорочень або порушення тонусу кишкової стінки. Акт дефекації порушується при зниженні чутливості нервових закінчень прямої кишки і м'язів тазового дна.

З метою профілактики виникнення хронічних закрепiв необхідно налагодити збалансоване харчування, багате клітковиною, щодня виконувати комплекс фізичних вправ, більше гуляти на свіжому повітрі, вживати достатню кількість рідини протягом дня. Крім цього, дуже важливо взяти за звичку регулярне відвідування туалету при перших позивах до дефекації, оскільки затримка цього процесу призводить до запору.


ПАТ «Фармак» ©

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/89610 від 19.11.2010 р. Виробник ПАТ «Фармак», 04080, м.Київ, вул. Фрунзе 63.
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю

восстановление микрофлоры кишечника, пребиотик, пробиотики, как повысить иммунитет, як підвищити імунітет, аллергия у детей, профилактика аллергии, дисбактериоз, дисбактериоз симптомы, лечение дисбактериоза кишечника, вздутие кишечника, хронический запор, хронічний закреп , запор у ребенка, закреп у дитини, понос у ребенка, понос у дитини, лактиале, лактіалє