Iнформацiя призначена для спецiалicтiв

Пронос у дитини

Пронос у дитини - це наявність рідких або водянистих випорожнень більше двох разів на добу. Дуже часто виникнення проносу у дитини пов'язане з гострим або хронічним захворюванням тонкої або товстої кишки. Небезпека проносу у дитини полягає в тому, що його наявність призводить до швидкого зневоднення організму.

Виділяють кілька видів проносів у дітей: інфекційні, токсичні, аліментарні, диспепсичні, медикаментозні, а також неврогенні.

Інфекційний пронос у дитини виникає за наявності таких хвороб, як дизентерія, сальмонельоз, вірусна діарея, Амебиоз. Досить поширеним видом інфекційного проносу є ротавірусний пронос, спровокований ротавірусної інфекцією.

Токсичні проноси у малюків виникають унаслідок ниркової недостатності, отруєння ртуттю або миш'яком.

Аліментарний пронос провокується погрішностями в харчуванні малюка або наявністю харчової алергії.

Диспепсичний пронос виникає з причини порушення процесу травлення або секреторної недостатності шлунка, печінки, підшлункової залози.

Медикаментозний пронос виникає при тривалому прийомі лікарських препаратів, які спровокували порушення мікрофлори кишечника і привели до розвитку дисбактеріозу.

Неврогенний пронос у дитини пов'язаний з дисфункцією нервової регуляції моторної діяльності кишечника.

Основними симптомами проносу у дитини є наявність водянистих або кашоподібна частих випорожнень, в рідкісних випадках з домішкою крові, болі в животі, бурчання, здуття.

Для того, щоб встановити причину проносу, необхідно провести аналіз калових мас.

Лікування проносу у дитини, в першу чергу, полягає в боротьбі з причинами, які викликали пронос. Крім цього, необхідно проводити негайні заходи, пов'язані з відшкодуванням втрати рідини організмом малюка. При проносі у дитини показана щадна дієта з дробовим прийомом їжі. Така дієта включає в себе наступні продукти: круп'яні супи, сухарики, нежирне м'ясо і рибу, сир, паровий омлет, рисові, вівсяні та гречані каші, чай і фруктові соки, за винятком соків із слив, абрикос і винограду.


ПАТ «Фармак» ©

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/89610 від 19.11.2010 р. Виробник ПАТ «Фармак», 04080, м.Київ, вул. Фрунзе 63.
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю

восстановление микрофлоры кишечника, пребиотик, пробиотики, как повысить иммунитет, як підвищити імунітет, аллергия у детей, профилактика аллергии, дисбактериоз, дисбактериоз симптомы, лечение дисбактериоза кишечника, вздутие кишечника, хронический запор, хронічний закреп , запор у ребенка, закреп у дитини, понос у ребенка, понос у дитини, лактиале, лактіалє