Iнформацiя призначена для спецiалicтiв

Закреп у дитини

Закреп у дитини є досить поширеною проблемою, яка хвилює багатьох батьків і педіатрів. Для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, наявність стільця з частотою один раз на кілька днів вважається нормою. Про закрепі у дитини - грудничка може свідчити наявність випорожнень щільної консистенції.

Закреп у дитини, який знаходиться на штучному вигодовуванні, зустрічається набагато частіше. У дітей штучників закрепом вважається відсутність стільця протягом трьох діб і більше. Але навіть якщо спостерігається регулярність стільця, але він має консистенцію щільних кульок або циліндра, таку ситуацію теж вважають закрепом.

Закрепи у дітей можна розділити на дві великі групи - органічні і функціональні. Органічні закрепи виникають унаслідок порушення будови кишечника малюка, або за наявності вроджених і набутих проблем. Такі закрепи у дитини, на щастя, зустрічаються досить рідко, і впоратися з цією проблемою можливе тільки хірургічним шляхом.

Функціональні закрепи у малюків пов'язані з незрілістю травної системи, а також з різними порушеннями у функціонуванні кишечника. Крім цього, виникненню таких закрепів у дитини сприяють прийом недостатньої кількості рідини при введенні прикорму або присутність в харчуванні маляти прикорму занадто густої консистенції. Розвитку функціонального закрепу у дитини може сприяти психологічний стан малюка і неправильне використання лікарських препаратів.

Наявність закрепу робить негативний вплив на організм крихти і може призвести до дисбактеріозу та порушення мікрофлори кишечника. Дитина при закрепі стає блідим, слабким, млявим і у нього спостерігається погіршення апетиту. закреп викликає досить сильні болі в животі, порушення сну і поведінки малюка. Страх дитини перед дефекацією може вплинути на виникнення невротичної реакції.

Дуже важливо пам'ятати про те, що всі допоміжні заходи, пов'язані з роздратуванням і стимуляцією спорожнення, повинні бути тільки епізодичними і не застосовуватися регулярно, оскільки це може призвести до придушення природного рефлексу дитини до дефекації.

Для того, щоб допомогти дитині при закрепі, можна зробити очисну клізму з водою кімнатної температури. Також після рекомендації з доктором, малюку можна поставити свічки з гліцерином.

У тому випадку, якщо закреп у дитини відзначається систематичністю, наявністю здуття і сильних болів у животі, малюка варто показати докторові. Для лікування закрепу доктор порекомендує лікувальне харчування, спеціальний питний режим, лікувальні вправи, масаж, і в разі необхідності, лікарські препарати.

Крім цього, при лікуванні закрепу у дитини старше двох років, дуже важливо пояснити йому, що доктор і тато з мамою хочуть допомогти і цього не варто боятися. Також дуже важливо разом з малюком виробити щоденний ритуал сидіння на горщику з метою дефекації і привчати дитину з раннього віку до щоденного стільця.

Для дитини, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, потрібно дуже відповідально підійти до вибору суміші і, найкраще, довірити це фахівцеві.

За наявності схильності дитини до закрепу, введення прикорму варто почати з овочевого або фруктового однокомпонентного пюре. Ці пюре мають достатньою кількістю клітковини і допоможуть нормалізувати стілець.

Для більш старших дітей раціон харчування повинен бути складений таким чином, щоб кожен день малюк отримував з харчуванням достатню кількість овочів і фруктів. Крім цього, в щоденний раціон харчування повинні входити борщі, супи, круп'яні каші, відварне м'ясо і риба, хліб з висівками, кисломолочні продукти. При закрепі у дитини з харчування варто виключити солодощі, банани, незбиране молоко, бобові, оскільки ці продукти кріплять і сприяють рясному газоутворення.

При закрепі у дитини дуже важливо відрегулювати й налагодити питний режим. Однорічний малюк повинен випивати не менше двох склянок води в день.

Фізичні вправи допоможуть дитині зміцнити м'язи черевного преса і стимулювати роботу кишечника.

Батькам потрібно пам'ятати, що при виявленні закрепу у дитини, своєчасне звернення до фахівця є запорукою швидкого та ефективного вирішення цієї делікатної проблеми.


ПАТ «Фармак» ©

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/89610 від 19.11.2010 р. Виробник ПАТ «Фармак», 04080, м.Київ, вул. Фрунзе 63.
Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини та т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю

восстановление микрофлоры кишечника, пребиотик, пробиотики, как повысить иммунитет, як підвищити імунітет, аллергия у детей, профилактика аллергии, дисбактериоз, дисбактериоз симптомы, лечение дисбактериоза кишечника, вздутие кишечника, хронический запор, хронічний закреп , запор у ребенка, закреп у дитини, понос у ребенка, понос у дитини, лактиале, лактіалє